הסיפור האישי שלי עם עוזי נבון ומכרים מתחיל מזמן… בתקופה שהיינו החבר'ה שומעים תקליטים, גם לועזי וגם עברי, מוסיקה שליוותה אותנו מאז ועד היום – ביטלס, זומביס, העכבישים, האריות, אריק איינשטיין ועוד המון… עוזי והמכרים היו שונים מכל אלה. הם הביאו איתם משהו אחר, משהו מחוץ לארץ אבל כל כך צברי בהגשתם. משהו שלא היה כאן מעולם, וכנראה גם לא יהיה יותר. מוסיקה, עוצמה, שואו וגוד-טיים אמיתי. הכרתי אותם לראשונה כשהופיעו במועדון "פאר" ברמלה. התרגשתי כל כך… נדחפתי למאחורי הקלעים והצלחתי להתיידד עם עוזי וציון, ואפילו מעבר… קיבלתי מהם במתנה תקליטון "דמו". נדמה לי שזה התקליט הישראלי ששמעתי הכי הרבה פעמים בחיי. עוד היינו מתכתבים ושומרים על קשר מאוחר יותר, והייתי אוספת כתבות וחומרים עליהם בקלסר. אך אני עברתי עם הוריי לקליפורניה, שלושה חודשים אחרי ההופעה הזאת, ואילו עוזי נבון ומכרים נעלמו כליל מעין הציבור בתוך שנה. ועם הזמן הפסקנו להתכתב, וגם אני שכחתי… עד אותו יום לפני מספר שנים. חזרתי לבית ילדותי לסדר ולנקות, לאחר שאבי נפטר ואמי עברה לבית הורים. במחסן מצאתי והקשבתי לאותו תקליטון. נדהמתי לגלות שאף אחד ממכרי לא זוכר את הלהקה! עקב כך עשיתי מאמצים ליצור קשר עם זאביק, שמאז המשיך את דרכו בעסקים מסוגים אחרים, אך לא חזר לנהל אמנים. באישורו קיבלתי הזדמנות פז לפתוח את עמוד ה"מייספייס" הראשון לעוזי נבון ומכרים ב-2006. העמוד החל לקבל חשיפה עד שכשנה לאחר מכן החליטה חברת התקליטים "אנובה רקורדס" להוציא מחדש את התקליט הגנוז – בעקבותו גם התאחדו המכרים לסבב הופעות נוסף.

האתר הזה קם בעקבות המייספייס, כדי לנסות לספר את הסיפור המופלא של עוזי והמכרים, ותוך כדי כך לעדכן לגבי חומרים חדשים היוצאים לאור והופעות. כל החומר הארכיוני והשירים באתר הינם באדיבותם של "אנובה רקורדס" וזאב אבן חן. אם יש לכם רעיונות לשיפור האתר , כאן הוא המקום להגיב על כך. תודה שקפצתם לביקור באתר!

עדנה רושר גבע

תגובות

 1. איתמר זמיר כותב:

  חשבתי על רעיון, לאחר צפיה בסלאח שבתי ובקטע של נטיית היער שאותה מדריך אריק איינשטיין חשבתי אולי אפשר לעשות קטע וידיאו מצולם כמו שעשיתם ב"זך" ביערות הכרמל שבו עוזי מדריך את נורית ואינגריד או מישהי אחרת..
  מקווה שתיישמו את הרעיון!

 2. S. PAM כותב:

  I need to speek wis your webmaster please

 3. פרו ורבו כותב:

  שלום לעוזי נבון, מזמין את חברי הלהקה לצפות בסרטון קומי המבוסס על הלהיט הקלאסי "עד מתי. כתובת הסרטון מצורפת למעלה אבל למקרה וקרתה תקלה :
  https://youtu.be/hNbQn8ON-l4

 4. dawdwad כותב:

הוסף תגובה !

 FireStats icon ‏מריץ FireStats‏